فرمت قرادادهای کارکارگران تغییر میکند

فرمت قراردادهای کار کارگران تغییر می‌کند

 رئیس کانون انجمن‌ها صنفی کارگران خراسان رضوی از ابلاغ دستورالعمل معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تغییر فرمت قراردادهای کار کارگران خبر داد.

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که عاقبت دستورالعمل شماره ۴۰ کارگران که ممنوعیت قراردادهای زیر یکسال را به دنبال داشت، به کجا انجامید، اظهار داشت: منتظر تشکیل شورای سه ‌جانبه ملی هستیم.

وی افزود: این دستورالعمل باید در شورای سه‌جانبه ملی مطرح شود و بر روی آن توافق صورت پذیرد که بر مبنای آن، قراردادهای کار نباید کمتر از یکسال باشد، مگر آنکه کارگاه ها ماهیت کار غیردائمی داشته باشند. این فعال کارگری همچنین از ابلاغ یک دستورالعمل جدید از سوی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تغییر فرمت قراردادهای کار در کارگاه‌ ها خبر داد.

وی افزود: بر همین اساس، فرمت قراردادها به دلیل ایراداتی که پیش از آن به آن گرفته می‌شد، تغییر کرده است. رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران خراسان رضوی از الزام کارفرمایان مبنی بر انعقاد قرارداد کتبی در کارهای بالای سه ماه کارگران خبر داد و تصریح کرد: این بخشنامه توسط معاونت روابط کار به تمام استان‌ها ابلاغ شده است.

/ 0 نظر / 39 بازدید